Hlavní navigace

V České republice je zdigitalizováno v současné době 83 % domácností, tvrdí SES

25. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ PREZENTACE Lépe než Česká republika je na tom s počtem digitálních domácností Slovenského, které se blíží už k 90 %. Nejhůře je na tom naopak Bělorusko.

Dominantní poskytovatel vysílacích služeb v Evropě, satelitní operátor SES, tvrdí, že v České republice je v současné době ze 100 % televizních domácností digitálních už 83 % z nich. Vyplývá to z každoročního průzkumu SES Satellite Monitor, který operátor minulý týden prezentoval na mezinárodní tiskové konferenci v Londýně. Česká republika se tak touto hodnotou dostala na stejnou úroveň jako další evropské země – Rakousko a Belgie.

Cloud23

LOŇSKÁ DATA: Nejrozšířenějším typem příjmu televize v Evropě je satelit, tvrdí operátor SES

V průměru je v Evropě zdigitalizovaných již 79 % televizních domácností. Kompletně digitální jsou v tuto chvíli tři země – Itálie, Finsko a Velká Británie, jedno nebo dvě procenta ještě zbývají Španělsku, Francii, ale i Alžíru. Nejhůře v Evropě je na tom s digitalizací domácností naopak Bělorusko, kde využívá tento způsob distribuce pouze 16 % z nich, o něco lépe je na tom Ukrajina, kde je digitálních 26 % domácností. Lépe než Češi si vedou Slováci, kteří mají digitálních už 86 % domácností.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).