Hlavní navigace

V Česku se začal prodávat první satelitní 4K set-top-box, připojíte ho i ke „starší“ TV

27. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Panasonic
UVNITŘ VIDEO – Podle prvních zkušeností je převod z Ultra HD do Full HD na VU+ Solo 4K excelentní. Přijímač přepíná bleskově mezi jednotlivými kanály a pohání ho výkonný procesor.

V České republice se od pondělí 26. října začal prodávat první satelitní box, který zvládne zpracovat 4K rozlišení, tedy formát Ultra HD. Zajímavá zpráva je to zejména pro ty, kteří nemají televizor s podporou tohoto obrazu. Výhodou je skutečnost, že VU+ Solo 4K zvládá i zpětnou konverzi do formátu Full HD. Uživateli stačí, když si na HDMI výstupu zvolí rozlišení 1080p namísto 2160p. VU+ Solo 4K je jednou z nejočekávanějších linuxových novinek letošního roku a v blízké době by ho měly následovat i další značky. Ve hře je mimo jiné TechniSat Digit ISIO STC+.

ČTĚTE TAKÉ: Vu+ SOLO SE V2: linuxová satelitní novinka s rozšířenou pamětí a twin tunerem

Podle prvních zkušeností je převod z Ultra HD do Full HD na VU+ Solo 4K excelentní a takto zobrazené stanice vypadají na klasickém televizoru jako kanály s vysokým rozlišením s neošizeným datovým tokem. Rozdíl mezi UHD a HD je patrný i na běžném zobrazovači. Přijímač je možné pořídit i s DVB-T2 tunerem. Díky podpoře kodeku HEVC by měl být použitelný i pro budoucí vysílání pozemní televize v České republice. Přijímač pro náročné uživatele je poháněn výkonným dvoujádrovým procesorem ARM 1500 MHz, disponuje mimo jiné rozhraním USB 3.0, na předním panelu má barevný displej a jako první box vůbec podporuje i funkci DVB-S2 FBC (viz Wikipedia).

KL22 hlasovani

Bližší technickou specifikaci tohoto přijímače přináší web vu-plus.cz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.