Hlavní navigace

Óčko obnovilo vysílání v plném rozsahu

12. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 6. 2009

AKTUALIZACE Hudební televize Óčko krátce po poledni obnovila plnohodnotné vysílání i na satelitu, které bylo včera přerušeno v důsledku technické poruchy. Nyní je tak dostupná i v nabídkách kabelových a IPTV operátorů, ze kterých vypadla kvůli tomu, že satelit pro ni představuje primární distribuci.

ICTZ23

Včera večer bylo obnoveno vysílání v multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group ze záložného zdroje. Problém byl způsoben včerejším počasím, kdy vichřice poškodila vlnovod na anténním systému. Toto poškození způsobilo kompletní výpadek na satelitu a DVB-T ve 12:37. V provozu zůstalo pouze vysílání přes internet a IPTV od Telefóniky O2. Díky skvělé spolupráci společností O2 a CDG se nám podařilo zprovoznit zemské vysílání ještě během včerejška. Satelitní by pak mělo být znovu zprovozněno dnes v odpoledních hodinách, uvedl pro server DigiZone.cz technický ředitel Óčka Lukáš Hnilička.

K TÉMATU: Televize Óčko má výpadek, vysílá pouze na internetu

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.