Hlavní navigace

V květnu se uskuteční konference ČAEK

6. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
6. 3. 2008

Jak už jsme vás na serveru DigiZone.cz informovali, Česká asociace elektronických komunikací (ČAEK) uspořádá 6. května v hotelu Crowne Plaza v Praze každoroční konferenci. Program bude rozdělen do pěti tematických bloků. První se bude již tradičně zabývat hodnotící zprávou Komise o stavu sektoru elektronických komunikací v rámci EU a v České republice, druhý a třetí blok se zaměří na digitální vysílání v mobilních sítích (DVB-H) a na digitální vysílání v satelitních sítích.

ČTĚTE TAKÉ: Duben a květen ve znamení konferencí o digitální televizi

Ve čtvrtém panelu se pak bude diskutovat o transpozici směrnice o audiovizuálních mediálních službách do vnitrostátního práva. Jeho cílem je bezprostředně navázat na seminář, který ČAEK uspořádala 28. února 2008 v prostorách Parlamentu. Závěrečná diskuze se dotkne aktuálních problémů, které řeší provozovatelé kabelových systémů v České republice, tedy i tzv. povinnosti must-carry.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: ČAEK připravuje stížnost EK na „must carry“

Nad konferencí převzali záštitu ministr kultury Václav Jehlička, ministr průmyslu a obchodu Martin Říman a rektor ČVUT Václav Havlíček. Přítomen bude i předseda ČTÚ Pavel Dvořák, stejně tak i jeho slovenský protějšek Branislav Máčaj. Konferenci doplní výstava dodavatelů technologií a prezentace dodavatelů obsahu převzatého vysílání.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.