Hlavní navigace

V Maďarsku proběhne zítra první vlna vypínání analogového zemského vysílání

UVNITŘ TABULKA Proces zemské televizní digitalizace ukončí Maďarsko na závěr října letošního roku. Tamní diváci budou mít k dispozici až jednatřicet programů včetně placené DVB-T nabídky.
Lukáš Polák 30. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve dvou vlnách provedou Maďaři vypínání zemského analogového vysílání. Tu první si naplánovali na zítřejší den, středu 31. července, druhou pak na konec října. V první vlně bude analogový signál vypnut v oblastech Budapest, Győr, Kab-hegy, Szeged a Szentes. Zájemci budou moci okamžitě přejít na pozemní digitální signál včetně placené služby MinDig Extra. K dispozici tak budou mít diváci celkem až jednatřicet televizních stanic. Placená televize MinDig Extra, která je šířena ve standardu DVB-T/MPEG-4, bude k dispozici pro 98 % obyvatelstva.

CIF20-online-tip-temata

Z ARCHIVU: V Maďarsku vysílá speciální povodňové rádio, v éteru vydrží měsíc

Spolu s vypnutím analogového pozemního vysílání bude uvedeno do chodu také šest nových digitálních vysílačů. I z nich bude k dispozici okamžitě jak televize bezplatná, tak i nabídka MinDig Extra. Půjde o lokality Veszprém, Gyór-Sopron-Moson, Pest, Nógrad a Vas. Podrobnosti přináší tabulka níže (v maďarštině). Další (a definitivní) vlna vypínání analogového vysílání v Maďarsku je stanovena na 31. října. Půjde povětšinou o oblasti na severovýchodě země. Operátorem, který se stará v Maďarsku o pozemní vysílání, je společnost Antenna Hungária, tamní obdoba Českých Radiokomunikací.

Přehled digitálních vysílačů, které operátor Antenna Hungária zapne 1. srpna.
Autor: Antenna Hungária

Přehled digitálních vysílačů, které operátor Antenna Hungária zapne 1. srpna.