Hlavní navigace

V Německu a Francii by mohl na podzim začít fungovat portál Netflix

23. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Americká společnost v současné době připravuje svůj PR tým pro podporu aktivit v Evropě a případné rozšíření do dalších destinací. Sídlo nové kanceláře bude v Amsterdamu.

Pravděpodobně na podzim by mohl do NěmeckaFrancie vstoupit Netflix, americká on-line videopůjčovna, která se do povědomí české veřejnosti zapsala v poslední době zejména natočením seriálu House of Cards, jež sklízí kladný ohlas kritiků i veřejnosti, a jehož druhá řada už bude natočena ve formátu Ultra HD (4K). O možném vstupu Netflixu k našim západním sousedům a do Francie informoval minulý týden server Gigaom.com. V současné době působí on-line služba kromě USA mimo jiné také ve Velké Británii, severní Evropě a Nizozemsku.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Seriál Netflixu House of Cards s Kevinem Spaceym se bude natáčet v Ultra HD

Podle serveru v současné době buduje Netflix evropský PR tým se sídlem v Amsterdamu. Právě ten má mimo jiné pomoci firmě expandovat do kontinentální Evropy. Avízo dvou pracovních pozic naznačuje, že dalšími plánovanými destinacemi, kam chce Netflix expandovat, jsou právě Německo a Francie. V příštím roce se dočkáme bez pochyby nějaké větší expanze, uvedl loni v říjnu bez bližších podrobností generální ředitel společnosti Reed Hastings. Zájem o tyto dvě země není nijak překvapující, protože se těší dobrým pokrytím širokopásmového internetu, který je pro službu klíčový.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.