Hlavní navigace

V Německu a Francii by mohl na podzim začít fungovat portál Netflix

Lukáš Polák

Americká společnost v současné době připravuje svůj PR tým pro podporu aktivit v Evropě a případné rozšíření do dalších destinací. Sídlo nové kanceláře bude v Amsterdamu.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravděpodobně na podzim by mohl do NěmeckaFrancie vstoupit Netflix, americká on-line videopůjčovna, která se do povědomí české veřejnosti zapsala v poslední době zejména natočením seriálu House of Cards, jež sklízí kladný ohlas kritiků i veřejnosti, a jehož druhá řada už bude natočena ve formátu Ultra HD (4K). O možném vstupu Netflixu k našim západním sousedům a do Francie informoval minulý týden server Gigaom.com. V současné době působí on-line služba kromě USA mimo jiné také ve Velké Británii, severní Evropě a Nizozemsku.

ČTĚTE TAKÉ: Seriál Netflixu House of Cards s Kevinem Spaceym se bude natáčet v Ultra HD

Podle serveru v současné době buduje Netflix evropský PR tým se sídlem v Amsterdamu. Právě ten má mimo jiné pomoci firmě expandovat do kontinentální Evropy. Avízo dvou pracovních pozic naznačuje, že dalšími plánovanými destinacemi, kam chce Netflix expandovat, jsou právě Německo a Francie. V příštím roce se dočkáme bez pochyby nějaké větší expanze, uvedl loni v říjnu bez bližších podrobností generální ředitel společnosti Reed Hastings. Zájem o tyto dvě země není nijak překvapující, protože se těší dobrým pokrytím širokopásmového internetu, který je pro službu klíčový.