Hlavní navigace

V Německu může dojít k zákazu Map Google

Daniel Dočekal

Německý soud zvažuje zákaz Map Google s ohledem na probíhající patentový spor, ve kterém je Google, Motorola Mobility a Microsoft.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Patentový spor podle kterého by Google a Motorola Mobility mohly porušovat patenty Microsoftu by mohl v Německu znamenat zákaz služby Mapy Google (Google Maps). Problematický patent (a též  U.S. Patent No. 6,240,360) se týká kombinování mapových dat a lokačních dat. Pokud by k zákazu došlo, byl by Google povinen znepřístupnit Mapy pro všechny německé uživatele, ať už na mobilních telefonech nebo počítačích.

WT100 tip mezinárodní

Google se nepodařilo přesvědčit soud, že velmi pravděpodobně dojde k zneplatnění patentu v rámci paralelního řízení. Zajímavé na soudní při je ale například i to, že Microsoft původně žaloval pouze Motorola Mobility a její německou pobočku. Žaloba se týkala šíření Map Google v podobě aplikace pro Android. Motorola Mobility na prvním soudním slyšení popřela, že by měla jakékoliv informace o tom jak Mapy fungují. Pře byla poté rozšířena i o Google. Rozhodnutí soudu je očekáváno do dvou měsíců.

Zdroj: Google about to lose patent spat with Microsoft: German court inclined to ban Google Maps