Hlavní navigace

V Německu může dojít k zákazu Map Google

Daniel Dočekal

Německý soud zvažuje zákaz Map Google s ohledem na probíhající patentový spor, ve kterém je Google, Motorola Mobility a Microsoft.

Doba čtení: 1 minuta

Patentový spor podle kterého by Google a Motorola Mobility mohly porušovat patenty Microsoftu by mohl v Německu znamenat zákaz služby Mapy Google (Google Maps). Problematický patent (a též  U.S. Patent No. 6,240,360) se týká kombinování mapových dat a lokačních dat. Pokud by k zákazu došlo, byl by Google povinen znepřístupnit Mapy pro všechny německé uživatele, ať už na mobilních telefonech nebo počítačích.

Google se nepodařilo přesvědčit soud, že velmi pravděpodobně dojde k zneplatnění patentu v rámci paralelního řízení. Zajímavé na soudní při je ale například i to, že Microsoft původně žaloval pouze Motorola Mobility a její německou pobočku. Žaloba se týkala šíření Map Google v podobě aplikace pro Android. Motorola Mobility na prvním soudním slyšení popřela, že by měla jakékoliv informace o tom jak Mapy fungují. Pře byla poté rozšířena i o Google. Rozhodnutí soudu je očekáváno do dvou měsíců.

Zdroj: Google about to lose patent spat with Microsoft: German court inclined to ban Google Maps

Našli jste v článku chybu?