Hlavní navigace

V Německu funguje přes hybridní vysílání HbbTV už více než sedm desítek aplikací

16. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Průkopníkem technologie u nás je Česká televize. Testy HbbTV zvažuje i hudební kanál Óčko, který by mohl na této platformě spustit podporu prodeje on-line hudby.

Sdružení soukromých vysílatelů Deutsche TV-Platform uvedlo, že u našich západních sousedů funguje na technologii hybridní televize označované zkratkou HbbTV více než sedmdesát aplikací. Údaj byl zveřejněn před zahájením odborné mediální konference, která se koná ode dneška v Mnichově. Velké popularitě se také těší takzvané chytré televizory Smart TV. 14,5 milionu je jich na tamním trhu schopno připojení se k internetu, z toho 5 milionů má podporu standardu HbbTV. Vyplynulo to z průzkumu GfK Retail & Technology.

cif 24 - early cena - média

ČTĚTE TAKÉ: Óčko uvažuje o spuštění hybridního vysílání, podporovalo by prodej hudby

Předpokládá se, že na konci roku bude v Německu 17 milionů televizorů s možností připojení k internetu a podpora technologie HbbTV stoupne na 7 milionů těchto zařízení. V Německu existuje již 110 programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a k dispozici je přes 50 milionů zařízení, která umožňují zpracovat HD formát. Světlo světa by měla v dohledné době spatřit takzvaná Bílá kniha (White Book) označená Beyond HD, která zmonitoruje aktuální situaci na poli 3D, HD a také formátu Ultra HD na tamním trhu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).