Hlavní navigace

V Německu funguje přes hybridní vysílání HbbTV už více než sedm desítek aplikací

16. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Průkopníkem technologie u nás je Česká televize. Testy HbbTV zvažuje i hudební kanál Óčko, který by mohl na této platformě spustit podporu prodeje on-line hudby.

Sdružení soukromých vysílatelů Deutsche TV-Platform uvedlo, že u našich západních sousedů funguje na technologii hybridní televize označované zkratkou HbbTV více než sedmdesát aplikací. Údaj byl zveřejněn před zahájením odborné mediální konference, která se koná ode dneška v Mnichově. Velké popularitě se také těší takzvané chytré televizory Smart TV. 14,5 milionu je jich na tamním trhu schopno připojení se k internetu, z toho 5 milionů má podporu standardu HbbTV. Vyplynulo to z průzkumu GfK Retail & Technology.

ČTĚTE TAKÉ: Óčko uvažuje o spuštění hybridního vysílání, podporovalo by prodej hudby

Předpokládá se, že na konci roku bude v Německu 17 milionů televizorů s možností připojení k internetu a podpora technologie HbbTV stoupne na 7 milionů těchto zařízení. V Německu existuje již 110 programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a k dispozici je přes 50 milionů zařízení, která umožňují zpracovat HD formát. Světlo světa by měla v dohledné době spatřit takzvaná Bílá kniha (White Book) označená Beyond HD, která zmonitoruje aktuální situaci na poli 3D, HD a také formátu Ultra HD na tamním trhu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.