Hlavní navigace

V Nizozemsku vznikl kanál na počest pirátským rozhlasovým stanicím

19. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 7. 2010

UVNITŘ VIDEO Vzpomínáte rádi především na období šedesátých až první polovinu sedmdesátých let minulého století, co se hudby týká? Pak by vás jistě zaujala nová nizozemská televizní stanice 192TV. Ta totiž vzdává holt legendárním pirátským rozhlasovým stanicím typu Radia Veronica, Radio Northsea International nebo Radio Caroline, které si získali oblibu právě v tomto čase.

ČTĚTE TAKÉ: Velké politické retro na ČT 24 je geniální, chybí mu ale kontext

192TV je novým čtyřiadvaceti­hodinovým kanálem, který využívá ve vysílání znělek Radia Veronica, ale kromě hitů do let sedmdesátých se objevuje i tvorba novější, tedy až po současnost. Program je tedy určen především pro cílovou skupinu současných čtyřicátníků a starších. Za stanicí stojí lidé, kteří mají zkušenosti z tamní veřejnoprávní televize NPO, kanálu TMF i hudebních vydavatelství. Program je dostupný v Nizozemsku prozatím v jediné kabelové síti. Nezbývá tedy než doufat, že se kanál v budoucnu objeví například i na satelitu a bude dostupný i tuzemskému divákovi.

MM socky3

Web: http://www.192tv­.nl/

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.