Hlavní navigace

V Ostravě proběhne test mobilní televize DVB-H

10. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

10. 8. 2010

V areálu Technické university Vysoké školy báňské v Ostravě – Porubě proběhne test digitálního vysílání pro mobilní zařízení označovaný jako DVB-H. Informuje o tom web dxradio.cz, který si všiml, že došlo k vydání povolení pro tento subjekt Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ). Podle technických parametrů by se mělo vysílat na 46. kanálu povoleným výkonem 200 Wattů.

ICTZ_2022_EARLY

ČTĚTE TAKÉ: Žilina chce otestovat DVB-H. Tamní univerzita získala povolení pro vysílač

Jak vyplývá ze systému veřejných zakázek, vysílání bude určeno pro areál Vysoké školy báňské – Technické univerzity, ale také mimo něj. Mělo by tedy dojít k přenosu programového obsahu pomocí bezdrátových sítí mezi studiem a areálem VŠB-TU Ostrava. Vysílací technika by měla být umístěna jak v jejím areálu, tak i mimo něj. Jak je z popisu patrné, vysílání v systému DVB-H poslouží pro zkušební účely než komerční provoz. V Evropě (včetně České republiky) se totiž televize pro mobilní zařízení příliš neuchytila. Výjimku tvoří například Itálie.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.