Hlavní navigace

V Polsku startuje digitální terestrický multiplex 3

27. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 10. 2010

Multiplexu 3 s programy polské veřejnoprávní televize TVP se dnes dočkají naši severní sousedé v některých lokalitách. Konkrétně jde o města Gdańsk, Iława, Piła, Płock, Poznań, Siedlce, Szczecin a Warszawa, z čehož vyplývá, že příjem signálu na území České republiky nebude prozatím možný. Ve třetím DVB-T multiplexu najdou diváci programy TVP 1, TVP 2, TVP INFO (s regionálními vstupy), TVP Kultura a TVP Historia.

BRAND23 Workshop

K TÉMATU: Multiplex 3 by měl v Polsku odstartovat koncem tohoto měsíce

Podle polských médií, která se zúčastnila tiskové konference veřejnoprávní televize, jež představila plán strategie přechodu z analogového na digitální vysílání, by měla Telewizja Polska spustit další tři stanice. Konkrétně půjde o TVP Seriale (odstartovat má 6.12.), zatím neupřesněný název kanálu věnovaného dokumentům a program, jehož zaměření ještě nebylo veřejně specifikováno. Naší strategií je oslovit co nejvíce diváků, a to jak prostřednictvím terestrického, tak i kabelového a satelitního příjmu, citoval web Wirtualnemedia.pl Andrzeje Kazmierskiho ze sekce TVP Technologie. Stávající tematické stanice by se měly dočkat rebrandingu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).