Hlavní navigace

V Polsku zaznamenávají rekordní zájem o placenou televizi

10. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
10. 12. 2008

K téměř těžko uvěřitelnému číslu se blíží podle serveru Satkurier.pl počet nových abonentů placené televize v Polsku. Denně jich podle neoficiálních čísel přibývá až dvacet tisíc. Lídrem má být satelitní platforma Cyfra+ s více jak deseti tisíci novými klienty, daří se i platformě Cyfrowy Polsat, která si přijde za toto období na pět tisíc zákazníků. I platforma „n“, která nabízí HDTV kanály a nová služba, kterou je Telewizja na Kartę, se mohou pochlubit. Výsledky posledních tří jmenovaných balíků jsou přibližně stejné.

ebf - partner 1

ČTĚTE TAKÉ: Polsko snížilo počet plánovaných multiplexů DVB-T z šesti na tři

Takovýto raketový nárůst počtu abonentů je dobrou zprávou zvláště v období krize, kdy ji platformy pravděpodobně vůbec nezaznamenají. Platformám se daří zejména proto, že některé z nich, jako je např. Cyfrowy Polsat, ukončily nebo ukončí distribuci v prolomených systémech a budou přecházet na lepší zabezpečení. Za velkým zájmem může také stát stále brzděná digitalizace terestrického vysílání a také ukončení analogového vysílání komerční TVN na satelitu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).