Hlavní navigace

V Polsku zaznamenávají rekordní zájem o placenou televizi

10. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

10. 12. 2008

K téměř těžko uvěřitelnému číslu se blíží podle serveru Satkurier.pl počet nových abonentů placené televize v Polsku. Denně jich podle neoficiálních čísel přibývá až dvacet tisíc. Lídrem má být satelitní platforma Cyfra+ s více jak deseti tisíci novými klienty, daří se i platformě Cyfrowy Polsat, která si přijde za toto období na pět tisíc zákazníků. I platforma „n“, která nabízí HDTV kanály a nová služba, kterou je Telewizja na Kartę, se mohou pochlubit. Výsledky posledních tří jmenovaných balíků jsou přibližně stejné.

ČTĚTE TAKÉ: Polsko snížilo počet plánovaných multiplexů DVB-T z šesti na tři

Takovýto raketový nárůst počtu abonentů je dobrou zprávou zvláště v období krize, kdy ji platformy pravděpodobně vůbec nezaznamenají. Platformám se daří zejména proto, že některé z nich, jako je např. Cyfrowy Polsat, ukončily nebo ukončí distribuci v prolomených systémech a budou přecházet na lepší zabezpečení. Za velkým zájmem může také stát stále brzděná digitalizace terestrického vysílání a také ukončení analogového vysílání komerční TVN na satelitu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.