Hlavní navigace

V Praze dnes nepůjdou několik hodin některé VKV stanice, mimo jiné Evropa 2

19. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Údržbová přestávka Petřina by měla trvat v době od 11 do 17 hodin, v případě Dvojky pak o hodinu méně. Náhradní distribuce dotčených stanic nebude zajištěna.

Na další významnou výluku rozhlasového vysílání se dnes musí připravit obyvatelé hlavního města České republiky. Po centrálním vysílači Praha – Žižkov, který tento krok potkal v úterý 4. března, přijde na řadu údržbová přestávka na stanovišti Praha – Petřín. Výluka ale bude tentokrát menšího rozsahu, půjde o pouhé tři VKV kmitočty, a to konkrétně 88.2 MHz, 91.2 MHz a 99.3 MHz. Ty jsou obsazeny rozhlasovými stanicemi Evropa 2, ČRo Dvojka a Radio France International (RFI).

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Krajská města by se nového multiplexu Radiokomunikací mohla dočkat v půli roku

Výluka Evropy 2 a Radia France International je naplánována na dobu od 11:00 do 17:00, u Dvojky by měla trvat o hodinu méně. Posluchači, kteří budou chtít v danou dobu některou z těchto uvedených stanic naladit, mají dvě možnosti. Buďto si ji pustí prostřednictvím internetu, nebo se budou moci pokusit zachytit některý mimopražský vysílač. RFI je však naprostým unikátem a v České republice vysílá na jediné frekvenci, kterou je právě ta v hlavním městě. Na uvolněném kmitočtu 99.3 MHz lovci vzdálených signálů s největší pravděpodobností narazí na Evropu 2 z Pradědu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.