Hlavní navigace

V rámci Gmailu lze posílat e-maily s přílohou až o 25 MB

29. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google po více jak dvou letech zvýšil u své freemailové služby Gmail limit pro přílohy posílané spolu s e-maily: z dosavadních 20 MB na 25 MB. Takto velké přílohy lze posílat spolehlivě hlavně v rámci Gmailu, protože jiné freemailové služby už je nemusí umožnit přijmout, na což Google upozorňuje v nápovědě. Trochu to tedy připomíná přílohy až o 600 MB v rámci freemailu od Centrum.cz. Nicméně 25 MB nepůsobí zase až tak moc extrémně – vzhledem ke kapacitě schránek na Gmailu (přes 7,3 GB) a…

Google po více jak dvou letech zvýšil u své freemailové služby Gmail limit pro přílohy posílané spolu s e-maily: z dosavadních 20 MB na 25 MB. Takto velké přílohy lze posílat spolehlivě hlavně v rámci Gmailu, protože jiné freemailové služby už je nemusí umožnit přijmout, na což Google upozorňuje v nápovědě. Trochu to tedy připomíná přílohy až o 600 MB v rámci freemailu od Centrum.cz. Nicméně 25 MB nepůsobí zase až tak moc extrémně – vzhledem ke kapacitě schránek na Gmailu (přes 7,3 GB) a rozmachu broadbandových přípojek.

Gmail má pro pohodlnější přidávání objemnějších příloh k e-mailům integrovaný nástroj využívající technologii Flash, kdy je nahrávání souborů jednodušší, spolehlivější a hlavně můžete sledovat jeho průběh. Stačí v nastavení hned na první kartě aktivovat Pokročilé funkce pro přílohy (nutný je Flash Player 10), ovšem jeden přiložený soubor nesmí být větší než 10 MB (souhrnně však stále platí limit 25 MB). Zatím není jasné, jestli jde o chybu nebo o nějakou regulační vlastnost. (Google Operating System)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.