Hlavní navigace

V únoru mezi malwarem vedl vykradač dat z online her

16. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle globálních statistik společnosti Eset Software byl ve druhém měsíci tohoto roku nejčastěji identifikovanou hrozbou trojský kůň Win32/PSW.OnLineGames vykrádající data z populárních online her. Dlouhodobě se drží mezi malwarovou elitou, v únoru měl prsty ve více než sedmi procentech detekovaných infekcí. Malwarová rodina INF/Autorun, která zneužívá k šíření modifikaci souboru autorun.inf na přenosných paměťových médiích, byla tentokrát na druhém místě s podílem téměř 6,5 procenta na všech…

Podle globálních statistik společnosti Eset Software byl ve druhém měsíci tohoto roku nejčastěji identifikovanou hrozbou trojský kůň Win32/PSW.OnLi­neGames vykrádající data z populárních online her. Dlouhodobě se drží mezi malwarovou elitou, v únoru měl prsty ve více než sedmi procentech detekovaných infekcí. Malwarová rodina INF/Autorun, která zneužívá k šíření modifikaci souboru autorun.inf na přenosných paměťových médiích, byla tentokrát na druhém místě s podílem téměř 6,5 procenta na všech nalezených infekcích. Poslední pomyslný medailový stupeň v únoru obsadil Win32/Conficker.AA, který se taktéž šíří výše popsaným způsobem.

To byla globální statistika. I v únoru však tuzemská malwarová scéna podle Esetu vypadá poněkud odlišně. Například INF/Autorun v České republice patří až čtvrté místo na žebříčku nejčastěji detekovaných infiltrací. Na české počítače však v únoru masově útočit známý vykradač dat Win32/Agent, jehož podíl dosáhl na 5,68 procenta. I po únoru platí, že v našich zeměpisných šířkách se dlouhodobě nejvíce šíří agresivní adware. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).