Hlavní navigace

Na digitál v Územní oblasti Plzeň přešlo již 83 % domácností

7. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

7. 9. 2009

Podle výzkumu, který realizovala v územní oblasti Plzeň Národní koordinační skupina pro digitální vysílání, přešlo na digitální vysílání již 83 % domácností. Dalších 8 % tak učiní do 30. září. Jedno procento přecházet nebude a 8 % domácností zatím s přechodem váhá. V týdnech zbývajících do ukončení analogového vysílání, ke kterému dojde 30. září, se proto zaměříme právě na těchto 8 % váhajících diváků, komentoval výsledky národní koordinátor Zdeněk Duspiva. Informovanost obyvatel o přechodu na digitální vysílání dosáhla podle průzkumu 99%.

Ve srovnání s obdobným průzkumem, který byl realizován v Praze před ukončením analogového vysílání z vysílače Praha – Žižkov letos v dubnu, je podíl váhajících výrazně nižší. Zatímco v Praze měsíc před vypnutím s přechodem váhalo 13 % domácností, v územní oblasti Plzeň jde jen o 8%, připomněl dubnové výsledky tiskový mluvčí projektu digitalizace TV vysílání Rostislav Starý.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.