Hlavní navigace

Václav Kasík nevysoudil návrat do ředitelského křesla v Českého rozhlase

16. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

16. 4. 2010

Pokus bývalého generálního ředitele Českého rozhlasu Václava Kasíka zvrátit žalobou loňské rozhodnutí rozhlasové rady o jeho odvolání nevyšel. Městský soud v Praze ve čtvrtek žalobu zamítnul s tím, že Kasík se může proti tomuto verdiktu odvolat prostřednictvím kasační stížnosti k Nejvyššímu správnímu soudu. Kasík tvrdí, že je jeho odvolání nezákonné.

K TÉMATU: Václav Kasík nevyloučil další kandidaturu na ředitele rozhlasu

Rada Českého rozhlasu odvolala Václava Kasíka z funkce loni v červenci, po dlouholetých sporech mezi ním a částí radních. Prozatímním a poté i řádným generálním ředitelem rozhlasu poté zvolila Richarda Medka. Ten však ze zdravotních důvodů letos v únoru rezignoval a vedení rozhlasu se dočasně ujal dosavadní programový ředitel Peter Duhan.

ČTĚTE TAKÉ: Václav Kasík bude odpovědný za PR pražského magistrátu

cyber-obecný tip

Radní po letošní Medkově rezignaci okamžitě vypsali výběrové řízení na nového generálního ředitele veřejnoprávního rozhlasu. Zájemci se mohou hlásit do konce dubna, vše však nasvědčuje tomu, že rada nebude schopna v zákonem stanovené lhůtě devadesáti dnů od odchodu řádného generálního ředitele zvolit jeho nástupce. Nemá totiž dostatek hlasů, několika radním vypršely mandáty a Poslanecká sněmovna dosud nezvolila jejich nástupce.

Ke zvolení generálního ředitele Českého rozhlasu je třeba nejméně šesti hlasů z devíti radních. Současná rada má však jen pět členů, z toho jeden je dlouhodobě nemocný. Rozhlas tak nadále povede prozatímní ředitel Peter Duhan a radní budou čekat na volbu dalších členů, která skončí patrně až po letošních květnových volbách do Poslanecké sněmovny.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.