Hlavní navigace

Vancouver budou první kompletně „HD zimní olympijské hry“

13. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 1. 2010

Veškeré audiovizuální výstupy ze Zimních olympijských her ve Vancouveru, které začínají již za měsíc, budou ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Stane se tak vůbec poprvé v celé historii zimních olympijských her, informovala společnost Panasonic, která je oficiálním dodavatelem zvukových a obrazových zařízení pro ZOH 2010 Vancouver.

K TÉMATU: Rudolf Pop: HD kanál České televize nabídne kvalitu, ne kvantitu

Panasonic dodá svoje HD videozařízení do dějiště olympijských soutěží a na stanoviště s televizní vysílací technikou. Videosignály v HD formátu budou poprvé použity i pro velkoplošné LED zobrazovací systémy. Tři obrazovky s celkovou zobrazovací plochou 243 m2 budou instalovány i na stadionu BC Place Stadium, kde se uskuteční zahajovací a závěrečný ceremoniál, oznámila dnes firma prostřednictvím tiskové zprávy.

Oficiálním záznamovým formátem pro ZOH 2010 bude DVCPRO HD. Panasonic dodá i velké množství televizních a vysílacích zařízení, mezi nimi i modely série P2 HD – se záznamem na pevná paměťová média (P2 karty), určené také pro zpravodajství. Na bezpečný průběh olympiády „dohlédnou“ i zabezpečovací kamerové systémy Panasonic s vysoce kvalitním obrazem a vysokou citlivostí, dodal výrobce.

ICTZ23

V dějišti her budou mít premiéru také 3D produkty Panasonicu, jako 3D plazmové televizory ve Full HD rozlišení, 3D Blu-ray přehrávače a 3D profesionální videokamery. Plazmové televizory s NeoPDP obrazovkou byly zvoleny proto, že jako jediné přinášejí rychlost odezvy 2000× vyšší než kterýkoliv LED a LCD televizor, což je pro sportovní přenosy zcela stěžejní vlastností, vysvětlila firma.

Trenéři budou moci se sportovci komunikovat prostřednictvím HD videokonferenčního systému, který propojí olympijské vesničky a odbourá tak potřebu cestovat na dlouhé vzdálenosti.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.