Hlavní navigace

Vancouver budou první kompletně „HD zimní olympijské hry“

Veškeré audiovizuální výstupy ze Zimních olympijských her ve Vancouveru, které začínají již za měsíc, budou ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Stane se tak vůbec poprvé v celé historii zimních olympijských her, informovala společnost Panasonic, která je oficiálním dodavatelem zvukových a obrazových zařízení pro ZOH 2010 Vancouver.

K TÉMATU: Rudolf Pop: HD kanál České televize nabídne kvalitu, ne kvantitu

Panasonic dodá svoje HD videozařízení do dějiště olympijských soutěží a na stanoviště s televizní vysílací technikou. Videosignály v HD formátu budou poprvé použity i pro velkoplošné LED zobrazovací systémy. Tři obrazovky s celkovou zobrazovací plochou 243 m2 budou instalovány i na stadionu BC Place Stadium, kde se uskuteční zahajovací a závěrečný ceremoniál, oznámila dnes firma prostřednictvím tiskové zprávy.

Oficiálním záznamovým formátem pro ZOH 2010 bude DVCPRO HD. Panasonic dodá i velké množství televizních a vysílacích zařízení, mezi nimi i modely série P2 HD – se záznamem na pevná paměťová média (P2 karty), určené také pro zpravodajství. Na bezpečný průběh olympiády „dohlédnou“ i zabezpečovací kamerové systémy Panasonic s vysoce kvalitním obrazem a vysokou citlivostí, dodal výrobce.

V dějišti her budou mít premiéru také 3D produkty Panasonicu, jako 3D plazmové televizory ve Full HD rozlišení, 3D Blu-ray přehrávače a 3D profesionální videokamery. Plazmové televizory s NeoPDP obrazovkou byly zvoleny proto, že jako jediné přinášejí rychlost odezvy 2000× vyšší než kterýkoliv LED a LCD televizor, což je pro sportovní přenosy zcela stěžejní vlastností, vysvětlila firma.

Trenéři budou moci se sportovci komunikovat prostřednictvím HD videokonferenčního systému, který propojí olympijské vesničky a odbourá tak potřebu cestovat na dlouhé vzdálenosti.

Našli jste v článku chybu?