Hlavní navigace

Vaníček, ČAEK: Naše země slyší pouze ty, kteří dělají bordel

24. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

24. 9. 2009

Hlavní problémem je v současné době pro „kabelovkáře“ povinnost must-carry. Zaznělo to na středečním setkání provozovatelů a zaměstnanců kabelových společností. Pokud jde o Zdeňka Vaníčka, šéfa České asociace elektronických komunikací (ČAEK), ten už za tímto problémem udělal tlustou čáru. Otázkou je podle něj, čí je to problém. Odpověď nechal na přítomné a polemiku nad tímto tématem zavřel.

cyber-obecný tip

Jako další problémy označil Vaníček např. novelu stavebního zákona nebo datové schránky. V zemi je podle něj k dispozici broadband pouze pro 20 % lidí a naše země dělá vše proto, aby dále nepostupoval. Naše země slyší pouze na ty, kdo dělají bordel, např. ty, kdo pouští traktory na dálnici. K čemu nám bude e-government, pokud to nebude mít po čem cestovat, zeptal se Vaníček.

S využitím služeb e-governmentu počítá do budoucna např. veřejnoprávní televize ve svém terestrickém multiplexu. Dalším bolavým bodem jsou podle Vaníčka také služby informační společnosti, protože se o nich nemluví. Díky tomu, že se o nich nemluví, tak rozhodnutí mohou neblaze dopadat na ty, kterých se rozhodnutí týkají, uvedl prezident ČAEK Zdeněk Vaníček.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.