Hlavní navigace

Teplotní inverze přinesla do českého éteru dánské signály

22. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 12. 2007

Teplotní inverze, která v současné době vládne nad územím České republiky, ale i dalších evropských států do nich přináší signály až z téměř tisícikilometrové vzdálenosti. Na DigiZone už jsme vás informovali o úlovku, který k nám v úterý doputoval až ze Švédska. Ve čtvrtek se však objevily na našem území signály z Dánska, a to v takové intenzitě, jaké nepamatují ani radioamatéři za posledních několik let. Podařilo se nám zachytit signál TV2 z města Jyderup, konkrétně z jeho vysílače, který je z Jižního Města v Praze vzdálen 633 kilometrů. Dánská televize měla takovou intenzitu, že se jí dokonce podařilo vmísit do ČT2 z Krašova a nahradila zde nosnou frekvenci zvuku.

Screen: Signál dánské televize TV2 z vysílače Jyderup

ebf - tip do článku - debata

Na českém území se nedařilo jen televizním signálům, ale i těm rozhlasovým. Informoval nás o tom jeden ze čtenářů našeho serveru. Dánsko hraje čisté stereo na 100,5 FM a 101,6 FM DR P2, a na 94,8 FM DR P1. Příjem je na střešní anténu a tuner Sony SA5ES. Vysílače jsou přes 600 km daleko, popisoval své zážitky.

O mimořádných příjmových podmínkách posledních dnů chystá DigiZone samostatný článek

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).