Hlavní navigace

Ve čtvrtek se divákům v polském příhraničí rozšíří nabídka stanic

12. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

12. 12. 2011

Polské Ministerstvo infrastruktury, konkrétně jeho odbor telekomunikací, informuje na svých webových stránkách o tom, že 15. prosince dojde v tamním prvním pozemním multiplexu k rozšíření programové nabídky. Dotkne se to pochopitelně i českých diváků, kteří žijí v příhraničí s našimi severními sousedy. Signál multiplexu z Polska je možné zachytit například ve východních Čechách nebo na Moravě.

cif-tip-firmy

ČTĚTE TAKÉ: Změny v DVB-T na Ostravsku: Konec polské sítě 3 z Wisły, start multiplexu 1

Po stanicích Telewizje Polska, konkrétně programech TVP 1, TVP 2 a TVP Info (odpovídající regionální verze), se v této síti objeví také komerční kanály Eska TV a Polo TV. Multiplex 1 je u našich severních sousedů zvláštní právě tím, že bude obsahovat jak vysílání veřejnoprávních, tak i privátních televizí. Jeho provozovatelem je telekomunikační operátor Emitel, tamní obdoba Českých Radiokomunikací. Eska TV a Polo TV jsou hudební kanály. První je určen pro mladé posluchače ve věku od 15 do 34 let, druhý se pak věnuje žánrům jako jsou disco polo nebo dance. Polo TV je druhou nejsledovanější hudební stanicí v Polsku po lokální verzi televize VIVA.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.