Hlavní navigace

Američtí vědci chtějí pomocí Twitteru mapovat zemětřesení

18. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O využívání Twitteru jako nástroje pro zachycování aktuálních událostí se hovoří už minimálně několik měsíců. Ostatně i kvůli tomu vznikají různé real-time vyhledávače orientující se právě na mikroblogy. Jeden konkrétní projekt mají i výzkumníci z US Geological Survey, což je americký ústav zabývající se nejen geologií. Twitter chtějí využít pro sledování zemětřesení, což je jedna z hlavních oblastí zájmu zmíněné instituce. Lidé prý totiž na právě prožité zemětřesení bezprostředně reagují mimo…

O využívání Twitteru jako nástroje pro zachycování aktuálních událostí se hovoří už minimálně několik měsíců. Ostatně i kvůli tomu vznikají různé real-time vyhledávače orientující se právě na mikroblogy. Jeden konkrétní projekt mají i výzkumníci z US Geological Survey, což je americký ústav zabývající se nejen geologií. Twitter chtějí využít pro sledování zemětřesení, což je jedna z hlavních oblastí zájmu zmíněné instituce. Lidé prý totiž na právě prožité zemětřesení bezprostředně reagují mimo jiné i zprávami na Twitteru.

Toho chtějí výzkumníci zkusit využít pro určení oblasti hlavních škod, protože Twitter by zde mohl poskytnout alespoň orientační data mnohem rychleji, než tradiční metody. Výzkumníci zatím pracují na aplikaci, která by sledovala zprávy na Twitteru a dokázala z nich získat relevantní data o zemětřeseních. Má se zaměřit na konkrétní klíčová slova hned v různých jazycích. (San Francisco Chronicle)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).