Hlavní navigace

Veletrh Digitex se zaměří opět na vysoké rozlišení

7. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 7. 2008

Letošní ročník veletrhu spotřební elektroniky Digitex 2008, který se koná stejně jako loni v Brně, se zaměří opět na vysoké rozlišení, tzv. high definition, a novinky z oblasti spotřební elektroniky. K dispozici bude také projekt Digital Live!. High-definition je pojem, jež byl dříve nadšeně skloňován pouze odborníky. Nyní zažívá mohutnou expanzi do obýváků běžných uživatelů, konstatoval za organizátory veletrhu Václav Kotyk. Důvodem je podle něj nejen cenová dostupnost takovýchto zařízení, ale i mimořádný zážitek z obrazu oproti klasickému DVD.

Veletrh bude zajímavý nejen pro ty, kteří se zajímají o vysoké rozlišení, ale také pro ty návštěvníky, kteří se chtějí seznámit s nejmodernější audio a video technikou nebo získat o této oblasti spotřební elektroniky ucelený přehled. Digitex doplní také mnoho vystavovatelů, kteří na něj přivezou Blu-ray techniku, která zvítězila nad konkurenčním formátem HD DVD. Návštěvníci se mohou těšit na ucelenou nabídku produktů od satelitů, televizorů, projektorů a přehrávačů až po videokamery a fotoaparáty s HD výstupem.

Content tip EARLY

Kromě samotného HD videa bude řeč pochopitelně i o postupu digitalizace televizního vysílání v ČR, o sbližování spotřební elektroniky a výpočetní techniky nebo o ekologickém přístupu výrobců. Projekt Digital Live! bude umístěn v centrálním prostoru jednoho z pavilonů se spotřební elektronikou. Bude mít podobu přednáškového sálu pro 80 posluchačů s celodenním programem. Veletrh se uskuteční ve dnech 6. – 9. října.

Z MINULÉHO DIGITEXU VYBÍRÁME:

Letošní veletrh Digitex bude ve znamení HD

Skoro vše o vysokém rozlišení se dozvíte na akci HD Live!

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).