Hlavní navigace

Veřejnoprávní ORF chce v Rakousku spustit komerční videoportál, obává se Netflixu

Lukáš Polák

Na přípravě této služby by mohla ORF spolupracovat podle svého generálního ředitele Alexandra Wrabtze i s komerčním sektorem. V portálu vidí velký potenciál.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Příchodu videoslužby Netflix na rakouský trh se obává tamní veřejnoprávní televize ORF. Podle informací deníku Handelsblatt proto začala budovat vlastní platformu, která by měla být spuštěna v zatím blíže nespecifikovaném horizontu. Očekáváme, že spuštění této služby v Rakousku by neměly provázet žádné právní problémy, konstatoval generální ředitel ORF Alexander Wrabetz a dodal: Nechceme čekat, až na rakouský trh vtrhne Netflix. O expanzi této videoslužby na vyžádání (VOD – video-on-demand) se spekuluje již delší dobu.

Tipli listopad2

ČTĚTE TAKÉ: Videotéka ORF a předpověď počasí pro Rakousko dostupná i ze satelitu Astra

O podobný krok už se v minulosti pokoušela veřejnoprávní německá média ARD a ZDF, nepodařilo se jim ale „projít“ přes právní problémy, které je při realizaci tohoto projektu čekaly. Wrabetz předpokládá, že náklady na spuštění této služby nebudou malé. Například server DWDL.de uvedl, že by mohlo jít o desítky milionů eur. Generální ředitel ORF přiznal, že vysoké náklady se budou týkat nejen nákupu práv, ale také technologií a potřebného hardwaru. Wrabetz nevyloučil ani možnost, že by ORF spolupracovala s privátním sektorem.