Hlavní navigace

Veřejnoprávní polská TVP Historia neskončí. V plánu jsou další stanice

20. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

20. 12. 2011

Kanál TVP Historia polské veřejnoprávní televize, který mohou sledovat pozemně také čeští diváci v některých oblastech republiky a prostřednictvím nekódovaného vysílání na satelitu, neskončí. Rozhodla o tom veřejnoprávní Telewizja Polska. S odvoláním na páteční setkání generálního ředitele Juliusze Brauna s tamními novináři o tom informoval server Wirtualnemedi­a.pl.

Z ARCHIVU: Rzeczpospolita: Kanál TVP Historia nahradí stanice TVP Dokument

Ve vysílání programu orientovaného na historii se má rozšířit počet dokumentů věnovaných světovým dějinám a starověku. Výkonnost kanálu se v poslední době výrazně zlepšila, konstatoval v pátek Braun. Ten ještě poměrně nedávno žertoval v tom smyslu, že publikum stanice je tak malé, že by se mu vyplatilo posílat divákům dokumenty na DVD. V listopadu činil podíl kanálu na trhu pouze 0,11 %, což je ovšem výrazný nárůst oproti stejnému období v roce loňském.

KL22_nominace

ČTĚTE TAKÉ: Polská televize již odeslala žádost o registraci pro TVP Dokument

Vedení televize dříve uvažovalo o tom, že kanál TVP Historia bude předělán na program věnovaný dokumentům. To se ale nakonec nastane. TVP Historia a TVP Dokument budou vedle sebe fungovat v budoucnu jako dvě samostatné stanice. Telewizja Polska se naopak vrací k myšlence realizovat stanici TVP Rozrywka, která by byla věnovaná zábavě. Oba nové programy by měly být do budoucna dostupné také prostřednictvím pozemní digitální sítě (DVB-T). Díky použité kompresi MPEG-4 by to neměl být žádný problém.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.