Hlavní navigace

Většina seniorů vyřešila svůj přechod na digitalizaci

20. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 4. 2009

Podle výzkumu, který si v Praze koncem března nechala realizovat Národní koordinační skupina pro digitální vysílání v ČR, je přechod na digitální televizní vysílání nejnáročnější pro občany nad 60 let. V této věkové kategorii ke konci března mělo přechod vyřešených 69 procent respondentů, dalších 15 procent plánovalo přechod vyřešit do konce dubna.

Mobile Internet Forum 2022

Mluvčí projektu digitalizace Rostislav Starý apeluje na příbuzné starších občanů, aby se ujistili, zda jsou jejich blízcí na digitalizaci připraveni, případně jim poradili a pomohli najít vhodné řešení. Průzkum, který si NKS nechala zpracovat koncem března na území Prahy potvrdil, že přechod na digitální televizní vysílání se vyvíjí příznivě i ve skupině občanů, která ho vnímá jako nejnáročnější. „Cílová skupina seniorů je v rámci komunikačních aktivit od začátku jednou z našich priorit. Snažíme se je zasáhnout nejen prostřednictvím širokého spektra médií, informacemi v České televizi, články i inzercí v tištěných médiích, či plakáty v MHD, ale důraz klademe i na kontaktní kampaň se zřetelem právě na potřeby seniorů. Po městě již od začátku února jezdí digihlídky, již dvakrát distribuovala Česká Pošta s.p. do schránek tzv. Diginoviny a po celé Praze probíhají k digitalizaci semináře, které má každý možnost zdarma navštívit. V provozu je v pracovní dny také bezplatná infolinka 800 90 60 30,“ dodává mluvčí projektu digitalizace R. Starý.

Průzkum ukázal, že kromě 84 procent seniorů, kteří už svůj přechod na digitální vysílání mají vyřešený, je mezi seniory i malá skupina těch, kdo se přechodem vůbec nezabývají. „S přechodem na digitální televizní vysílání nepočítají 3% osob starších 60 let a zbylých 13% dosud nepřešlo a neví, kdy přejdou,“ dodává NKS.