Hlavní navigace

Video České televize bude streamovat společnost KIT Digital

20. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 12. 2010

Společnost KIT Digital, která je například také dodavatelem řešení pro britskou stanici Sky News, mobilního operátora Vodafone nebo deník The Sun, se stala výhercem výběrového řízení na streamování videa České televize. Ekonomickému deníku E15 to řekl šéf sekce Nová média Milan Fridrich. Smlouva, která nabude platnosti od 1. ledna příštího roku, byla uzavřena na dva roky s částkou přibližně 10 milionů korun.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: Novinky ČT 24, ČT 4 a Nových médií České televize na rok 2011

Jak upozorňuje list, technické řešení se konkrétně týká živého internetového vysílání, tvorby záznamů videa a audia z živého vysílání, umisťování záznamů do archivu iVysílání a zajištění provozu a správy databáze. Ekonomický deník si dále všiml, že tato společnost získala od veřejnoprávní televize již šest zakázek na dodávky IT nebo telekomunikační techniky. Jejich celková hodnota je 52 milionů korun. Česká televize spustí od 1. ledna také novou podobu svého webu, který by měl stavět právě především na videu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.