Hlavní navigace

Videopůjčovna Topfun bude dostupná v televizorech Samsung

13. 6. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
13. 6. 2011

UNVNITŘ FOTO Internetová videopůjčovna Topfun, kterou provozuje společnost Topfun Media, bude vůbec první tuzemskou aplikací, která bude dostupná nejen majitelům nových, ale i starších televizorů značky Samsung. Topfun je jednou z novinek, na kterou láká česká pobočka jihokorejské společnosti u svých nových modelů v různých letácích a nabídkách typu Datart, Electro World a podobně. Zatímco widget hudební televize Óčko je doposud dostupný pouze v modelech 2011, ten pro Topfun je už i v těch loňských.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Naděje na iVysílání od Samsungu ožívá. Firma ho poslala ke schválení

Minulý týden v pátek se objevil u televizorů Samsung z roku 2010 v seznamu aplikací ke stažení widget s názvem Topfun videopůjčovna. Informaci jako první přinesl uživatel s přezdívkou Miloshko v diskusním fóru TV Freak. Zajímavostí je, že widget nebyl umístěn do sekce Novinky, ale Video. Všichni zájemci si ho mohou stáhnout zdarma. Jak již Samsung dříve upozorňoval, videopůjčovna by měla fungovat na bázi předplatného pomocí krátké textové zprávy. Divák si tedy zvolí film, který chce sledovat, a poté, co má dojít k zaplacení, se mu objeví SMS kód, který odešle ze svého mobilu na určené telefonní číslo. V televizorech Samsung má videopůjčovna Topfun podobnou strukturu, jakou mohou znát uživatelé z jejích webových stránek.

ČTĚTE TAKÉ: Óčko spustí aplikaci pro chytré telefony a televizory od Samsungu

Topfun Media sama sebe označují jako leadera v oblasti videoslužeb na vyžádání. V teritoriu České a Slovenské republiky působí od roku 2006. Svou nabídku a technologické možnosti služby neustále rozšiřuje. Na Topfun dodává svůj obsah více jak 30 poskytovatelů, mezi které patří lokální televize, nezávislí producenti a lokální a zahraniční distributoři. V říjnu 2010 se partnery služby stalo studio NBC Universal. Uživatelé on-line videa se mohou těšit mimo jiné na knihovnu čítající stovku filmů všech žánrů. Jedná se například o Mamma Mia, Bournovo ultimátum, Gladiátor a tak dále. Další významné studio, které rozšířilo nabídku filmů Topfun je Warner Bros. Od něho jsou ve videotéce například Harry Potter, Pán prstenů a z novějších filmů Oscarový film Počátek.

BRAND23 Workshop

Náhled nové aplikace pro televizory Samsung. (Foto: Miloshko, TV Freak)

Náhled nové aplikace pro televizory Samsung. (Foto: Miloshko, TV Freak)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).