Hlavní navigace

Videožurnál nabízí studentské zpravodajství

10. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mladí žurnalisté z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK) zpřístupnili svoji tvorbu široké veřejnosti. Internetový projekt Videožurnál otevřel dnes svoje brány všem příznivcům televizních zpráv. Na webové adrese videozurnal.fsv.cuni.cz jsou připravená videa, která ukazují svět kolem nás očima studentů. Projekt nemá na českých univerzitách obdoby.

Mladí žurnalisté z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK) zpřístupnili svoji tvorbu široké veřejnosti. Internetový projekt Videožurnál otevřel dnes svoje brány všem příznivcům televizních zpráv. Na webové adrese videozurnal.fsv­.cuni.cz jsou připravená videa, která ukazují svět kolem nás očima studentů. Projekt nemá na českých univerzitách obdoby.

Součástí serveru je i pravidelný týdenní souhrn domácího dění, který studenti žurnalistiky na FSV UK připravují jako elektronický časopis Carolina už od roku 1991. Pro Carolinu je nová interaktivní podoba oslavou její patnáctileté existence. Její čtenáři mají konečně k dispozici úvodní obsah s hypertextovými odkazy na konkrétní články.

ICTZ23

Videožurnál nabízí prvním návštěvníkům přes 20 reportáží. Nový příspěvek se na stránkách objeví každé druhé pondělí. Divákům jsou k dispozici tři různé kvality přehrávání. Video je proto přístupné každému uživateli internetu, ať už s vysokorychlos­tním, nebo s vytáčeným připojením. Příspěvky jsou ve formátu Windows Media Video 9, ve kterém nabízejí zprávy na internetu také české televizní stanice.

Projekt Videožurnálu vznikl jako praktická část bakalářské práce už na jaře minulého roku, k dnešnímu dni ale prošel razantní rekonstrukcí. Výsledkem je lepší design a především stabilní základy redakčního systému.

Autor článku

Autor pracuje ve zpravodajství televize Z1. Na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy vystudoval žurnalistika a mediální studia.