Hlavní navigace

Vietnamci si chtějí v Česku založit už druhou vlastní televizi, Viet Sen TV

12. 10. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
12. 10. 2010

Již druhou televizi pro početnou vietnamskou komunitu v České republice, která se odhaduje na 150 tisíc lidí, chce v brzké době spustit společnost Viet Media s pražským podnikatelem Petrem Vrabcem. Podle Hospodářských novin by se tato stanice měla jmenoval Viet Sen TV a sídlit by měla v Jesenici u Prahy. Diváci se mohou těšit například na pořady typu S Vietnamcem v kuchyni, ale i jazykové kurzy, píše list, podle něhož by měla Viet Sen TV vysílat první dva roky po internetu a poté se objevit i v nabídce kabelové a satelitní televize.

K TÉMATU: Má program Ethnic TV pro Vietnamce v Česku naději na úspěch?

Na satelitu již pro „české“ Vietnamce vysílá program Ethnic TV, který odstartoval loni v květnu. Stanice má podobné zaměření jako chystaná Viet Sen TV: nabízí zpravodajství z České republiky i zahraničí, jazykové kurzy a pořady pro různé národnostní menšiny, nejen pro Vietnamce. Viet Sen TV má vysílat střídavě ve vietnamštině a češtině s vietnamskými titulky. Počáteční investice do televizního studia dosáhne čtyř milionů korun, které má pokrýt Evropský sociální fond nebo majitelé z vlastních zdrojů.

ČTĚTE TAKÉ: Jan Vávra bude školit manažery o digitalizaci televizního vysílání

Z Evropského sociálního fondu čerpalo dotace i občanské sdružení Hermés, které pod vedením bývalého šéfredaktora zpravodajství televize Nova Jana Vávry pořádalo před pěti lety semináře o digitalizaci televizního vysílání (Hermés na ně získal 10 milionů korun z Evropského sociálního fondu a dalších 10 milionů ze státního rozpočtu). Na činnosti tohoto sdružení se podílel i Petr Vrabec, který chce nyní rozjet projekt Viet Sen TV. Jeho obchodní partneři ze společnosti Viet Media jsou výhradně Vietnamci žijící v České republice.

MM socky3

NAPSALI JSME: Sdružení Hermes: jak sehnat a utratit miliony

Start Viet Sen TV plánuje Vrabec na přelom února a března příštího roku. Pokud by ale televize nezískala dotace z Evropského sociálního fondu, odsunul by se na později. Peníze bychom dali ze svého, start televize by se tím jen o něco oddálil, řekl Vrabec Hospodářským novinám. Televize by se poté živila především prodejem reklamních časů. V kabelových a satelitních službách už vysílá několik vietnamských televizí, vesměs přímo z Vietnamu. Do své nabídky je zařadila například společnost UPC.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.