Hlavní navigace

Vietnamci v Česku budou mít ode dneška vlastní televizi

1. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
1. 6. 2009

Právě na dnešek si naplánovala svůj start další česká televize. I když není to tak úplně přesné. Půjde totiž o kanál Ethnic TV, který připravuje česko-vietnamský tým. Jeho vysílání bude určeno Vietnamcům žijícím v České republice. Stanici si může naladit každý, kdo dosáhne na vysílání ze satelitu Hotbird (pozice 13 st. vých.). Program bude vysílat vietnamsky, ale doplní ho české titulky.

K TÉMATU: Podívejte se, co bude vysílat česko-vietnamská Ethnic TV

Zájemci v programovém schématu najdou celou škálu pořadů od zpravodajství přes magazíny až po hitparádu. Chybět nebude také ani monitoring tisku a kurz českého jazyka. Se stanicí bude spolupracovat např. Česko-vietnamská společnost, která tento program velmi vítá. Je to příkladná a potřebná aktivita zvyšující informovanost o tradicích, životě, současnosti i budoucnosti Vietnamců, uvedl nedávno pro DigiZone.cz předseda tohoto spolku Marcel Winter.

ČTĚTE TAKÉ: Má program Ethnic TV pro Vietnamce v Česku naději na úspěch?

ebf - partner 1

Ethnic TV bude určena pro šedesátitisícovou menšinu, která žije právě v Česku. Někteří naši čtenáři jí však nepřikládají přílišnou naději na úspěch. Důvodem by právě mohl být omezený počet občanů, pro který je určena. Výběr družice Hotbird je ale rozhodně dobrou volbou, protože kromě Ethnic TV zde vysílá také čistě vietnamská televize VTV 4. V současné době vysílá stanice v obrazovém formátu 4:3 a rozlišení 720×576.

Parametry příjmu: Hotbird 8 (13 st. vých.), 11604/H, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).