Hlavní navigace

Vlasta Roškotová novou jednatelkou ATO, „měřiče“ sledovanosti televizí

8. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 12. 2010

Novou jednatelkou Asociace televizních organizací (ATO), která sdružuje provozovatele největších českých televizních stanic a je zadavatelem projektu elektronického měření sledovanosti televizí v České republice, bude od 1. ledna 2011 Vlasta Roškotová (na snímku). Ve funkci nahradí Lucii Pokornou, která na tento post rezignovala. Prostřednictvím tiskové zprávy to na svém webu oznámila sama ATO.

K TÉMATU: Ředitel Novy Dvořák se stal prezidentem ATO, která měří sledovanost televizí

Uvolnění Lucie Pokorné z funkce jednatele ATO proběhlo na její žádost. Členové ATO jednomyslně ocenili mimořádný přínos Lucie Pokorné pro efektivní fungování organizace. Pod jejím odborně fundovaným a organizačně zvládnutým vedením došlo ke konsolidaci činnosti ATO. Její zásluhou prošla asociace několika klíčovými změnami bez komplikací a zcela v souladu se záměry a představami členů ATO, uvedla asociace v tiskovém prohlášení.

ČTĚTE TAKÉ: Televize protestují proti pravidlům pro product placement, která vydala RRTV

Vlasta Roškotová přichází do ATO z Kanceláře Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), kde měla na starosti zahraniční agendu, spolupráci s Evropskou platformou regulačních orgánů a komunikaci s institucemi Evropské unie. Předtím působila jako zástupkyně šéfredaktora v odborných týdenících Marketing&Media a Strategie. V devadesátých letech začínala jako zástupce vedoucího úseku strategického plánování v televizi Nova.

ebf - tip do článku - debata

NAPSALI JSME: ATO schválila měření TV Barrandov peoplemetry

ATO je nejdůležitější profesní organizace českých televizí. Existuje od roku 1997 a jejími členy jsou Česká televize, Nova, Prima, Asociace komunikačních agentur a od roku 2009 přidruženými členy TV Barrandov a agentura At Media, která zastupuje dvacítku kabelových a satelitních televizí při prodeji reklamních časů v České republice.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).