Hlavní navigace

Vlastník Novy spustil v Chorvatsku web Oyo, tamní verzi Voyo.cz

14. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 7. 2011

UVNITŘ FOTO Společnost Central European Media Enterprises (CME), která v České republice vlastní stanice pod hlavičkou Nova a také lokální verzi kanálu MTV, spustila v Chorvatsku tamní verzi videowebu a půjčovny Voyo, překvapivě však ne pod tímto názvem, ale jako Oyo. Zájemci ji najdou na adrese http://oyo.no­vatv.hr/. V tuzemsku působí tato video-on-demand služba od ledna letošního roku.

K TÉMATU: Majitel Novy rozšíří placené video Voyo i do dalších zemí

Oyo přinese chorvatským divákům archiv pořadů tamních stanic Nova a Doma. Zájemci se mohou těšit například na pořady Best Years nebo Red Carpet, chybět však nebudou ani přenosy z některých sportovních událostí, jako je například fotbalová Liga mistrů. Služba bude fungovat na stejném principu jako v České republice, to znamená, že základní archiv bude dostupný zdarma, ovšem pokud bude chtít divák vidět například epizody některého seriálu v předstihu, nebo má zájem o film z videopůjčovny, musí si zaplatit.

GLOSA: Voyo.cz aneb nic nového pod sluncem

ebf - tip do článku - debata

Co se týká titulů, CME zařadila do své videotéky například snímek Harry Potter: Relikvie smrti, část 1. Druhý díl, který dnes vstupuje do kin, se zde objeví také. Dále tu nechybí oscarová Králova řeč (King Speech), Pod jednou střechou (Life as We Know It) nebo Na doraz (Due Date). Oyo začíná prozatím se stovkou titulů, jejich počet bude postupně zvyšovat. Za obsah je možné platit kreditní kartou. Do konce roku se počítá také s přístupem pro chytré mobilní telefony.

Část chorvatské verze webu Voyo na adrese oyo.novatv.hr

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).