Hlavní navigace

Vlastník Novy uzavřel klíčovou smlouvu pro kabelovou distribuci

15. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
15. 12. 2010

Společnost SES Astra dnes oznámila uzavření smlouvy, která znamená klíčové rozhodnutí v oblasti distribuce signálu pro Central European Media Enterprises (CME) pro Bulharsko a Rumunsko. Právě tato firma je v České republice vlastníkem televize Nova a MTV. Na tamních trzích je CME provozovatelem stanic PRO TV, PRO TV International, Acasa, PRO Cinema, Sport.ro a MTV Romania, bTV, bTV Cinema, bTV Comedy, Pro.bg a Ring.bg.

ČTĚTE TAKÉ: Všechny rumunské televize CME v jednom satelitním mutiplexu DVB-S2

Distribuce signálu do kabelových sítí bude probíhat prostřednictvím satelitu Astra 1G na pozici 31,5 stupně východně. Společnost CME se stává naším prémiovým zákazníkem pro orbitální pozici 31,5° východní délky. Uzavření této dohody nám pomůže výrazně zvýšit náš dosah v Rumunsku i Bulharsku a dokladuje, že se nám podařilo etablovat pozici 31,5° východní délky jako nový orbitální hotspot pro tento region, pochválil si obchodní ředitel SES Astra Norbert Hölzle.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).