Hlavní navigace

Nekódované kanály Music Plus, Best of Music a Rock TV ve formátu 16:9

11. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 7. 2011

UVNITŘ FOTO Maďarské hudební kanály Music Plus, Best of Music a Rock TV přešly od začátku července na moderní širokoúhlý formát 16:9. Všechny tři jsou součástí nabídky tamní služby Hello HD na satelitu Eurobird 9, avšak jejich signál není kódován, bez problémů ho tedy mohou přijímat a sledovat také diváci v České republice a na Slovensku bez nutnosti využití dekódovací karty.

Z ARCHIVU: Televize Deko se proměnila na kanál Spektrum Home

Ve formátu 16:9 už od počátku vysílá tuzemská verze MTV, používají ho například i nekódované britské televize Chart Show TV, TV Vault, Dance Nation, Flava a řada dalších. České Óčko a slovenské kanály musiq 1 a Musicbox se prozatím drží původního formátu 4:3. Trojice stanic Music Plus, Best of Music a Rock TV vysílají nejen maďarskou scénu, ale především songy anglicko-jazyčné – aktuální i ty starší. Pozice 9 stupňů východně nabízí také jako jediná prozatím volné vysílání hudební stanice Trace Urban HD s hity black music a R’n‘B ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV).

Content tip EARLY

Parametry příjmu: Eurobird 9A (9 stupňů východně), 12073/V, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S2/8PSK, kódování žádné (FTA).

Další hudební stanice začaly vysílat ve formátu 16:9. (Screenshot: au­tor)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).