Hlavní navigace

Volný TV uvažuje o propojení televize a bankovních služeb

4. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 3. 2008

Digitální televize přes internetový protokol Volný TV chce poskytovat bankovní služby a nabídnout divákům prostřednictvím televizní obrazovky více služeb, které fungují na Internetu. Serveru Lupa.cz to řekl produktový a marketingový ředitel společnosti Telekom Austria Czech Republic Mikuláš Labský.

TIP: Vše o službě Volný TV

Společně s herním serverem PG24 jsme nedávno spustili internetovou televizi. V nabídce televizních kanálů Volný TV se tedy již dnes začínají objevovat kanály, které jsou vysílány jenom na Internetu a my je přivádíme k zákazníkovi, který například Internet nechce používat nebo nemá důvod si večer si zapnout Internet. Zvažujeme i další možnosti interaktivity, jako například propojení Volný TV s bankovními službami, uvedl Labský.

MM socky3

Český zákazník ale není podle Labského momentálně připraven na veškeré možnosti, které mu IPTV nabízí. Také proto Volný TV nemá tolik zákazníků, kolik operátor očekával. Tato služba není až tak známá. Přestože si myslím, že momentálně je nejlepší na trhu, co se týče výkonu a ceny, tak má jeden nedostatek související s pokrytím, vysvětlil Labský.

Volný TV je momentálně dostupná v pěti velkých městech asi na 30 procentech sítě Volného. Ta pokrývá asi 40 procent všech pevných telefonních linek v České republice, jedná se o 17 hustě osídlených měst, přiblížil produktový a marketingový ředitel Telekom Austria Czech Republic.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.