Hlavní navigace

Vstupem do DVB-T potvrzujeme pozici lídra v televizním zpravodajství, tvrdí TA3

24. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak v Česku, tak i na Slovensku už od dnešního dne vysílají prostřednictvím pozemního šíření zpravodajské televize. U nás tuto roli plní od května roku 2005 veřejnoprávní ČT 24.

Hlavním důvodem, proč se slovenská stanice TA3 rozhodla šířit svůj signál po téměř dvanácti letech od svého startu také prostřednictvím pozemních vysílačů, je skutečnost, že si chce udržet pozici lídra v oblasti televizního zpravodajství. Krátce po vstupu kanálu do DVB-T to uvedl jeho výkonný ředitel Igor Čekirda. Televize TA3 je od tohoto momentu divákům přístupná všemi existujícími kanály. Stali jsme se tak stoprocentní celoplošnou televizí, což potvrzuje naši pozici lídra televizního zpravodajství, konstatoval Čekirda.

MM socky3

NEPŘEHLÉDNĚTE: Zpravodajská televize TA3 prodlouží od čtvrtka vysílání o dvě hodiny

Tímto krokem se diváci Slovensku dočkali stejně jako ti v Česku zpravodajského kanálu v rámci pozemního šíření. Na našem trhu už tuto roli plní téměř osm let veřejnoprávní ČT 24. Ta odstartovala 2. května 2005 a je také součástí všech nabídek kabelových, IPTV a satelitních operátorů. Strategickým záměrem zpravodajské televize TA3 bylo využít všechny přístupné možnosti šíření signálu a být tak ještě blíže k našim divákům, jejichž základna se každým rokem úspěšně rozšiřuje, potvrdil slova výkonného ředitele TA3 její generální ředitel Martin Ilavský.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.