Hlavní navigace

Vydavatel DigiZone.cz vyhrál soutěž na provoz infowebu k digitalizaci

25. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 11. 2008

Společnost Internet Info, která je vydavatelem serveru DigiZone.cz, zvítězila v soutěži Národní koordinační skupiny pro zavádění digitálního vysílání (NKS) na výrobu a provoz informačního webu o přechodu na digitální vysílání v České republice. Státní informační web na adrese www.digitalne.tv bude spuštěn v průběhu prosince a zaměří se především na základní informace k digitalizaci a řešení problémů s příjmem digitální televize. Jeho šéfredaktorem bude Juraj Koiš, který nyní vede redakci odborného serveru RadioTV.cz.

Součástí zadání soutěže bylo dodržení podmínky technologické neutrality požadované Evropskou komisí. V praxi to znamená, že by web měl informovat občany o všech typech příjmu digitální televize, aby si mohli sami vybrat, na jaký přejdou předtím, než dojde k úplnému ukončení zemského analogového televizního vysílání v České republice, prohlásil předseda NKS Zdeněk Duspiva.

Na adrese www.digitalne.tv donedávna fungoval archiv informačního webu k přechodu na digitální vysílání na Domažlicku, který provozovala společnost Liberal Consulting. Ta nyní vyhrála soutěž na oficiálního poradce NKS pro postup při realizaci informační kampaně k digitalizaci televizního vysílání a její majitel Svatoslav Novák bude také skrze společnost CCcentre provozovat oficiální státní infolinku k digitalizaci.

BRAND23 Workshop

Vítězství v soutěži vnímáme jako potvrzení renomé internetového vydavatelství Internet Info a zároveň jako ocenění dosavadní tříleté práce serveru DigiZone.cz, který je stále jediným komplexním zpravodajským webem o digitálním vysílání v České republice, uvedl Ján Simkanič, výkonný ředitel společnosti Internet Info.

Státní informační kampaň k přechodu ze zemského analogového televizního vysílání na digitální příjem televizního signálu má podle vládou schváleného harmonogramu probíhat v každé oblasti České republiky nejméně tři měsíce před vypnutím hlavního analogového vysílače. K prvnímu takovému vypínání dojde v dubnu příštího roku v Praze, v září pak bude následovat oblast Plzeň a v říjnu Střední Čechy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).