Hlavní navigace

Vyhledávač Google ovládá americký trh

21. 12. 2006
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Podle listopadové statistiky agentury NielsenNetRatings je nejpoužívanějším vyhledávačem v USA stále Google, který ovládá přibližně polovičku trhu s meziročním růstem o 31 procent. Na druhém místě zůstává Yahoo s podílem přibližně 25 procent. Vyhledávání Microsoftu se meziročně propadlo o 12 procent a patří mu nyní něco málo přes 8 procent trhu. Nepomohlo ani postupné startování Windows Live. Meziročně si naopak polepšil Ask.com, ale stále má jen 2,6 procenta. Více v <a href=„http:www…

Podle listopadové statistiky agentury NielsenNetRatin­gs je nejpoužívanějším vyhledávačem v USA stále Google, který ovládá přibližně polovičku trhu s meziročním růstem o 31 procent. Na druhém místě zůstává Yahoo s podílem přibližně 25 procent. Vyhledávání Microsoftu se meziročně propadlo o 12 procent a patří mu nyní něco málo přes 8 procent trhu. Nepomohlo ani postupné startování Windows Live. Meziročně si naopak polepšil Ask.com, ale stále má jen 2,6 procenta. Více v <a href=„http:ww­w.nielsen-netratings.com/pr/pr_0­61219.pdf“>po­drobné zprávě [PDF; 77 KB].

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).