Hlavní navigace

Výkonný šéf Šlágr TV: Druhý kanál můžeme spustit v podstatě okamžitě

Lukáš Polák

Druhý program Šlágru bude vysílat jak pozemní cestou, tak i prostřednictvím satelitu Astra a nabídek kabelových a IPTV operátorů. Licenci od regulátora ale prozatím nemá.

Doba čtení: 1 minuta

Připravovaný druhý kanál televize Šlágr by mohl odstartovat v podstatě okamžitě. Serveru DigiZone.cz to řekl výkonný ředitel programu Robert Kvapil. Šlágr 2, jak se stanice pracovním názvem označuje, už měla zažádáno o licenci, ale dokument jí byl vrácen k doplnění, protože bylo zapotřebí odstranit některé nedostatky. Šlo opravdu o drobnosti, jako je například okopírovaná občanka a podobně, přiblížil Kvapil, podle něhož by se stanice mohla dočkat světlo světa pravděpodobně v březnu.

ROZHOVOR K TÉMATU: Karel Peterka: Šlágr 2 odstartuje do dvou měsíců, jednáme s Pařízkem i Radiokomunikacemi

O tom, ve kterém zemském multiplexu se program nakonec objeví, zatím stále není rozhodnuto. V úvahu tak připadá jak nová Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací, která svým signálem teoreticky už pokrývá téměř všechna velká krajská města (s výjimkou Ostravy), tak i multiplex 4 podnikatele Radima Pařízka. Ten by jistě solventního klienta ve své síti po krachu Inzert TV uvítal. Šlágr 2 počítá pochopitelně i s distribucí na satelitu Astra (nekódovaně) a v nabídkách větších i menších operátorů v České republice a na Slovensku.

Našli jste v článku chybu?