Hlavní navigace

Výměna vysílací antény na Krásném proběhla bez problémů

14. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

14. 4. 2010

UVNITŘ VIDEO Ač dnešní počasí nejprve výměně vysílací antény na pardubickém vysílači Krásné nepřálo, nakonec se tato akce uskutečnila bez problémů. Jak informovala ve své zpravodajské relaci Odpolední Televizní noviny televize Nova, místo původního termínu devět hodin dopoledne nakonec ruský vrtulník Kamov Ka-32 se švýcarskou posádkou vzletěl v o dvě hodiny později.

Akce pochopitelně přilákala nejen odborníky, ale také celou řadu zvědavců. Jak upozornila mluvčí telekomunikačního operátora České Radiokomunikace Marie Fianová, operace znamenala tři lety na sejmutí antény a tři lety na nasazení antény nové. Zájemci, kteří se byli na výměnu antén podívat, ji také mohli fotit a následně soutěžit se serverem DigiZone.cz o knihu o vysílacích věžích. Fotografie je možné posílat do úterý 20. dubna na adresu redakce@digizo­ne.cz. Pravidla soutěže jsou zde.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.