Hlavní navigace

Vyplatí se dnes zakoupit Windows Phone?

Marek Janouš

Jestliže vám nebude vadit, že do konce roku zastará… Alespoň na tu možnost upozorňuje IntoMobile v souvislosti s dnešním ohlášením modelu Samsung Omnia M. IntoMobile se pozastavuje nad tím, že Omnia M má právě 384 MB RAM, což nestačí na plnou verzi Windows Phone 7.5, ale zas je to poněkud hodně na ořezanou verzi Windows Phone 7.5.

Jestliže vám nebude vadit, že do konce roku zastará… Alespoň na tu možnost upozorňuje IntoMobile v souvislosti s dnešním ohlášením modelu Samsung Omnia M.

IntoMobile se pozastavuje nad tím, že Omnia M má právě 384 MB RAM, což nestačí na plnou verzi Windows Phone 7.5, ale zas je to poněkud hodně na ořezanou verzi Windows Phone 7.5.

Především se však očekává, že příští měsíc bude vývojářům představen systém Windows Phone 8 („Apollo“). Podle IntoMobile se neoficiálně proslýchá, že současné telefony na něj nepůjde povýšit. A zatímco ve Windows Phone 8 půjde spustit aplikace pro 7.5, je pravděpodobné, že možnosti Apolla budou moci vývojáři naplno využít jen skrze nové frameworky pro Apollo; tak napsané aplikace pak tedy nebudou podporovat Windows Phone 7.5.

IntoMobile soudí, že Samsung ohlásil Omnii M prostě jen proto, aby odlákal trochu zákazníků Nokii a jejím modelům Lumia 610 a 710.

Zdroj: IntoMobile

Našli jste v článku chybu?
11. 5. 2012 23:45
doctorX (neregistrovaný)

Musím s vámi nesouhlasit. Android je velmi dobrý systém, rozhodně lepší než Windows Phone. Má samozřejmě své mouchy, ale to má každý systém na trhu a těžko tomu kdy bude někdy jinak.

atd atd

11. 5. 2012 18:43
Xspy (neregistrovaný)

Myslím , že se dneska nevyplatí žádný telefon s WindowsMobile/Phone a to nejen z důvodů zmiňovaných v článku . MS si prostě nechal ujet mobilní vlak a finanční akvizicí zazdil po všech stránkách nadějnější Symbian .

Bohužel jako bývalého celkem spokojeného uživatele Windows Mobile 6.5 mne svým dlouhodobě laxním přístupem a rázným utnutím podpory už neoslovuje . Rozhodně ne s něčím i vzdáleně podobným Metru....