Hlavní navigace

Vypne Nova s Primou analog na Žižkově? Jasno bude dnes

28. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 4. 2009

28. dubna, tedy dnes, mají dostat televize Nova a Prima výsledky průzkumu, který pro ně realizovala agentura Mediaresearch. Ten následně odpoví na otázku, zdali je hlavní město Praha připraveno na vypnutí analogového terestrického televizního vysílání ze Žižkova, nebo nikoliv. A jak vlastně musí výsledek průzkumu, který si obě televize nechaly realizovat, dopadnout?

ČTĚTE TAKÉ: Kulatý stůl DigiZone.cz: Nova bude s vypnutím analogu váhat do poslední chvíle

Abychom zanechali analogového vysílání z Prahy – město, musí mít 95 % diváků digitální Primu. Problémové jsou hlavně společné antény, řekl minulý týden na čtvrteční tiskové konferenci k vypnutí analogového signálu v hlavním městě týdeníku Marketing&Media technický ředitel Primy Patrik Slavík. Splněná podmínka, kterou si slibuje od průzkumu druhý zúčastněný subjekt – TV Nova – není známa, ale dá se počítat s tím, že bude pro vypnutí stejná jako u české komerční dvojky.

MM socky3

K TÉMATU: ČT analog 30. dubna v Praze vypne, Nova i Prima zůstávají s otazníkem

Pokud Prima vypne analogové vysílání ze Žižkova, spolu s ním se odmlčí i pražské dokrývače. To je rozdíl od České televize a jejího prvního programu. ČT nechala dokrývače přeladit na jiný zdroj signálu. Jak to bude s TV Nova, si musí zájemci počkat na její oficiální vyjádření. Dá se počítat s tím, že jak česká komerční jednička, tak i Prima budou výsledek průzkumu tlumočit prostřednictvím tiskových zpráv. V úvahu připadá také vydání tohoto dokumentu pořádající agenturou Mediaresearch.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.