Hlavní navigace

Vypnutí analogového vysílání Rádia Wave se odsouvá

30. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

30. 5. 2007

Malou novelou zákona o Českém rozhlasu by se mohla vyřešit kauza analogového vysílání stanice ČRo 4 – Rádio Wave pro mladé. Program, který od 13. ledna loňského roku využívá analogovou frekvenci 100,7 MHz pro Prahu a střední Čechy (dříve používanou středočeským vysíláním ČRo), čelí kritice Rady ČRo, podle níž tak rozhlas porušil zákon, protože připravil některé posluchače o regionální vysílání.

Radní letos v únoru vyzvali generálního ředitele ČRo Václava Kasíka, aby připravil varianty řešení sporné situace. Kasík koncem dubna radním předal seznam čtyř možností, jak by mohlo vysílání Rádia Wave pokračovat. Ačkoli radní původně chtěli Kasíkovi doporučit, jaké z nabízených řešení se jim jeví nejschůdnější, na středečním zasedání rady žádné takové doporučení nepadlo.

Cloud 22 temata

Důvodem byl malý počet hlasujících, protože pro usnesení rady v této věci hlasovali pouze čtyři radní (předseda Jiří Florian, místopředsedkyně Dana Jaklová a radní Antonín Zelenka a Ladislav Jíša). Aby bylo usnesení přijato, muselo by pro něj hlasovat alespoň pět členů Rady ČRo. Václav Kasík navíc radním řekl, že si k věci vyžádal stanovisko Ústavu státu a práva Akademie věd, který považuje za arbitra sporu.

Proti takovému řešení se postavil radní Antonín Zelenka, který je podle serveru Česká média považuje za obcházení soudního rozhodnutí, jež analogové vysílání Rádia Wave zpochybnilo. Václav Kasík však radním opáčil, že s několika poslanci konzultoval možnost přijetí malé novely zákona o ČRo, která by Rádiu Wave umožnila nadále vysílat i analogově.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.