Hlavní navigace

Vypnutí analogu na Žižkově zasáhlo i obyvatele Nymburska

5. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
5. 5. 2009

Nejen obyvatelé Prahy se museli připravit na příjem digitálního signálu. Týkalo se to např. i některých lidí ze středních Čech. Jak informuje dnešní Nymburský deník, přibližně třetina lidí v regionu měla nasměrované antény právě na hlavní pražský vysílač Žižkov. Je to oblast blíže k Praze, to znamená Nymburk a směr na Sadskou, tam se to týkalo každé druhé domácnosti. Musí to řešit, uvedl pro list Martin Lacina.

Přímo v Nymburce byl např. v jedné z prodejen o set-top-boxy enormní zájem. Koncem dubna zájem o boxy eminentně vzrostl, prodali jsme až 50 set-top-boxů denně, uvedl jeden z obchodníků. Zvýšený zájem o digitální přijímače potvrdili i ostatní prodejci. I nyní se však najdou opozdilci, kteří se pro set-top-box na prodejně zastaví. Jde však o mizivé procento zákazníků. Prodávám tak dva boxy denně, lidi s tím počítali, konstatoval Petr Slaník, který má shodou okolností prodejnu na Žižkově, ale tom poděbradském.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).