Hlavní navigace

Výrobce adwaru ve sporu s výrobcem antispywaru neuspěl

11. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nedávno jsme vás informovali, že společnost Zango, která patří mezi největší producenty adwaru, zažalovala společnost PC Tools. Firmě Zango se nelíbí, že program Spyware Doctor od PC Tools odstraňuje její adwarové produkty bez dostatečného souhlasu uživatele. Soudce je však jiného názoru. Podle něj si uživatel nainstaluje program Spyware Doctor právě proto, aby se zbavil infekce. Přihlédl rovněž k minulosti firmy Zango (dříve 180solutions), která za své nekalé praktiky již byla pokutována…

Nedávno jsme vás informovali, že společnost Zango, která patří mezi největší producenty adwaru, zažalovala společnost PC Tools. Firmě Zango se nelíbí, že program Spyware Doctor od PC Tools odstraňuje její adwarové produkty bez dostatečného souhlasu uživatele.

Soudce je však jiného názoru. Podle něj si uživatel nainstaluje program Spyware Doctor právě proto, aby se zbavil infekce. Přihlédl rovněž k minulosti firmy Zango (dříve 180solutions), která za své nekalé praktiky již byla pokutována americkými úřady a její produkty za malware hodný odstranění považují i výrobci dalších bezpečnostních programů.

PC Tools tak nemusí platit žádné odškodné, ani upravovat program Spyware Doctor tak, aby si adwarových produktů od společnosti Zango přestal všímat. (cdr.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.