Hlavní navigace

Výrobce přijímačů a televizorů TechniSat slaví 25 let existence

Německá společnost TechniSat Digital GmbH, která se během minulých let stala symbolem takzvaných user friendly přijímačů díky svému snadnému ovládání a jednoduchému menu, působí už na trhu televizního vysílání čtvrt století. V roce 1987 ji založil Petter Lepper. Zvláště v minulosti byly jeho boxy populární také proto, že měly integrovanou čtečku kódovacích karet CryptoWorks, které se používaly i v České republice a na Slovensku.

RECENZE: TechniSat DigiCorder ISIO S1: dvoutunerový Full HD přijímač s interním HDD 1TB

Kromě německého trhu se TechniSat později zaměřil i na další evropské země a svůj sortiment rozšířil i mimo satelitní přijímače. Začal vyrábět například LCD televizory a komunikační systémy pro automobily. V současné době má společnost v Německu tři továrny. Jde o TechniSat Thüringen GmbH (Dippach v blízkosti Eisenachu), TechniSat Vogtland GmbH (Schöneck v regionu Vogtland) a TechniSat Teledigital GmbH (Staßfurt v blízkosti Magdeburgu). Distribuce je koordinována z Berlína a export je řízen kanceláři v lucemburském Betzdorfu.

Z ARCHIVU: Německé stanice od TechniSatu možná skončily

TechniSat se ale nemůže pochlubit pouze úspěchy. Prohra ho potkala zejména na trhu placené televize. Německá firma byla od roku 2005 i provozo­vatelem placeného balíku rozhlasových stanic TechniRadio (satelit Astra 19,2), který byla nucena v druhé polovině roku 2008 vypnout. Důvody k tomuto kroku však společnost nikdy neuvedla. Nezmiňuje se o nich například ani německá verze Wikipedie. Původně šlo o osmnáct stanic s hudbou a mluveným slovem, jejichž počet byl září 2008 snížen na deset, a později, jak již bylo řečeno, byl tento balík úplně vypnut.

Pří příležitosti 25. narozenin TechniSatu připravila firma pro všechny zájemce soutěž o televizor TechniVision 26 HD2. Podrobnější informace mohou čtenáři najít na tomto odkazu.

Našli jste v článku chybu?