Hlavní navigace

Vyšel komunikační klient Pidgin 2.0.0 (dříve Gaim)

4. 5. 2007
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Podle serveru FileHippo.com již vyšla nová verze universálního komunikačního klienta Pidgin 2.0.0, který si ještě nedávno říkal Gaim, ale jeho název musel být kvůli sporům s AOL změněn. Nová verze je ke stažení i ze SourceForge.net. Oficiální stránka projektu na http://www.pidgin.im je ovšem v tuto chvíli nedostupná.

Podle serveru FileHippo.com již vyšla nová verze universálního komunikačního klienta Pidgin 2.0.0, který si ještě nedávno říkal Gaim, ale jeho název musel být kvůli sporům s AOL změněn. Nová verze je ke stažení i ze SourceForge.net. Oficiální stránka projektu na http://www.pid­gin.im je ovšem v tuto chvíli nedostupná.

Multiplatformní komunikační klient Pidgin nabízí podporu pro instant-messagingové služby ICQ, Windows Live Messenger, Yahoo Messenger, Jabber, AIM, IRC, Gadu-Gadu a několik dalších.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.