Hlavní navigace

Vysílací unie EBU apeluje na zachování dominantního postavení pozemní televize

Lukáš Polák

EBU konstatuje, že ve většině evropských zemí je DVB-T, respektive DTT, tedy pozemní vysílání obecně, klíčovým prvkem audiovizuálního modelu.

Doba čtení: 1 minuta

Evropská vysílací unie (EBU) opět potvrdila svůj záměr, kterým je zachování pásma 700 MHz pro televizní vysílání. Vyplývá to z tiskové zprávy organizace, jež byla zveřejněna v pondělí. Členy EBU jsou i Česká televize a Rozhlas a televize Slovenska (RTVS). Orgán sdružující veřejnoprávní televize odpověděl tímto dokumentem na strategickou zprávu Pascala Lamyho, týkající se dlouhodobé politické strategie pro budoucí využívání pásma UHF. Evropská vysílací unie zdůrazňuje, že zachování pozemního vysílání jako nejpopulárnější platformy v Evropě je nezbytné. Využívá ho přes 100 milionů domácností.

K TÉMATU: Co se má stát s UHF pásmem? ptá se Evropská komise v dotazníku, který můžete vyplnit i vy

Interka19

EBU konstatuje, že ve většině evropských zemí je DVB-T, respektive DTT, tedy pozemní vysílání obecně, klíčovým prvkem audiovizuálního modelu. Díky své univerzálnosti a kvalitě umožňuje obyvatelům všech států snadný přístup k free-to-air, tedy nekódované nabídce, která je součástí lineárních televizních služeb. DTT by proto mělo hrát do budoucna i nadále významnou roli jako distribuční platforma, a to i pro technologie, které se teprve chystají. Správně zvolená strategie pro správu spektra je tedy důležitým předpokladem k tomu, aby tato platforma zůstala nadále životaschopnou a konkurenceschopnou.

Kompletní znění dokumentu je k dispozici zde.

Našli jste v článku chybu?