Hlavní navigace

Vysílání Horor Filmu odstartuje Poslední výkřik s Ivetou Bartošovou

25. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO Program nabídne přibližně 70 % evropské tvorby, přičemž maximálně 10 % by jí mělo pocházet z České republiky. Chybět by neměly ale například ani snímky z Asie.

Kanál Horor Film, další televizní projekt podnikatele Leoše Pohla, odstartuje už 14. února. První snímek, který se v jeho vysílání objeví, bude pocházet z české produkce. Půjde o krimi horor Poslední výkřik. Ten byl natočen loni a do našich kin se dostal 2. srpna, do těch slovenských pak o týden později. Jeho hlavní hrdinkou je Karin Tomečková, v podání Ireny Máchové. Distributor však jako hlavní hvězdu filmu prezentoval Ivetu Bartošovou. Film se v databázi ČSFD „pyšní“ hodnocením 9 %.

K TÉMATU: Kino Svět a Horor Film Leoše Pohla získaly kabelovou a satelitní licenci

Horor Film získal licenci pro kabelové a satelitní šíření na posledním zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Na rozdíl od dalšího projektu Leoše Pohla, kanálu Kino Svět, půjde o čistě placený kanál. Dostupný má být například na satelitní pozici 23,5 stupně východně, kde může využít datového toku, který mají k dispozici stanice CS Mini a CS Film. Program by se měl objevit na stejné frekvenci, avšak pod jinými PIDy, tedy jako nová kanálová pozice. Pohl tuto věc nechtěl komentovat.

Mobile Internet Forum 2022

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kino Svět bude vysílat v pražském DVB-T, v kabelu by ho měla nabídnout UPC

Podnikatel, který stojí za Československou filmovou společností, tedy provozovatelem kanálu CS Mini a CS Film, byl v minulosti také předsedou představenstva Czech Digital Group (CDG) – současný provozovatel multiplexu 3. Nedávno Pohl převzal pražskou Regionální síť 4, v níž prozatím vysílají stanice Metropol TV, TV Noe a ČT Sport HD. Kino Svět, které se zde také objeví, by mělo nabídnout přibližně 70 % evropské tvorby, z toho cca. do 10 % Česka, vyhýbat se nebude například ani produkci asijské. Vzhledem k přístupu RRTV k těmto filmům bude kanál vysílat pouze v nočních hodinách.

  • Trailer ke krimi hororu Poslední výkřik, kterým odstartuje vysílání nové televize

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.