Hlavní navigace

Vysílání Horor Filmu odstartuje Poslední výkřik s Ivetou Bartošovou

25. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO Program nabídne přibližně 70 % evropské tvorby, přičemž maximálně 10 % by jí mělo pocházet z České republiky. Chybět by neměly ale například ani snímky z Asie.

Kanál Horor Film, další televizní projekt podnikatele Leoše Pohla, odstartuje už 14. února. První snímek, který se v jeho vysílání objeví, bude pocházet z české produkce. Půjde o krimi horor Poslední výkřik. Ten byl natočen loni a do našich kin se dostal 2. srpna, do těch slovenských pak o týden později. Jeho hlavní hrdinkou je Karin Tomečková, v podání Ireny Máchové. Distributor však jako hlavní hvězdu filmu prezentoval Ivetu Bartošovou. Film se v databázi ČSFD „pyšní“ hodnocením 9 %.

K TÉMATU: Kino Svět a Horor Film Leoše Pohla získaly kabelovou a satelitní licenci

Horor Film získal licenci pro kabelové a satelitní šíření na posledním zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Na rozdíl od dalšího projektu Leoše Pohla, kanálu Kino Svět, půjde o čistě placený kanál. Dostupný má být například na satelitní pozici 23,5 stupně východně, kde může využít datového toku, který mají k dispozici stanice CS Mini a CS Film. Program by se měl objevit na stejné frekvenci, avšak pod jinými PIDy, tedy jako nová kanálová pozice. Pohl tuto věc nechtěl komentovat.

ebf - partner 1

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kino Svět bude vysílat v pražském DVB-T, v kabelu by ho měla nabídnout UPC

Podnikatel, který stojí za Československou filmovou společností, tedy provozovatelem kanálu CS Mini a CS Film, byl v minulosti také předsedou představenstva Czech Digital Group (CDG) – současný provozovatel multiplexu 3. Nedávno Pohl převzal pražskou Regionální síť 4, v níž prozatím vysílají stanice Metropol TV, TV Noe a ČT Sport HD. Kino Svět, které se zde také objeví, by mělo nabídnout přibližně 70 % evropské tvorby, z toho cca. do 10 % Česka, vyhýbat se nebude například ani produkci asijské. Vzhledem k přístupu RRTV k těmto filmům bude kanál vysílat pouze v nočních hodinách.

  • Trailer ke krimi hororu Poslední výkřik, kterým odstartuje vysílání nové televize

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).